Po ponad dwóch miesiącach wakacji społeczność szkolna

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu powitała nowy rok szkolny 2024/2025.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Grzegorza Wiktora.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Butajło, która powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, a szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów i nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole.
Pani dyrektor powitała także gościa, który zaszczycił nas swoją obecnością, pana Bogdana Pomianka Zastępcę Dyrektora Departamentu Wspólnej Polityki Rolnej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na jego ręce Pani Dyrektor złożyła podziękowania dla Pana Ministra Czesława Siekierskiego i Pana Ministra Adama Nowaka za okazaną życzliwość i popieranie ważnych dla rozwoju oświaty rolniczej inicjatyw, dzięki którym szkoła może rozwijać się, zmieniać i zapewniać swoim uczniom edukację na najwyższym poziomie.
W dalszej części wystąpienia Elżbieta Butajło podkreśliła znaczenie rolnictwa, gastronomii i weterynarii jako dziedzin, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają, wspomniała też o planach na nowy rok szkolny, projektach, inwestycjach, a także o zakończonych już pracach.
Nie zabrakło również chwili zadumy z okazji 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono wszystkich, którzy poświęcili życie, abyśmy my mogli żyć w pokoju i cieszyć się wolnością.
Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców klas pierwszych, zapewniła, że dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy w naszej placówce czuli się bezpiecznie, że będziemy wspierać naszych uczniów w rozwoju, zapewniając im nie tylko wiedzę, ale i wartości, które będą kierować ich życiem.
Głos zabrał również nasz gość, Pan Bogdan Pomianek, który odczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, życzył pomyślności w nowym roku szkolnym i zapewnił, że możemy liczyć na współpracę i wsparcie organu prowadzącego we wszystkich naszych działaniach i planach na przyszłość.
Pomyślnego Nowego Roku Szkolnego 2024/2025!