Dnia 05.12.2017 roku wolontariusze z placówek oświatowych powiatu sierpeckiego oraz zacni goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym „VI Powiatowy Dzień Wolontariatu”.

Organizatorami tego dnia byli: Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Sierpeckie Stowarzyszenie „Szansa na Życie”, Burmistrz Miasta Sierpc oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Na spotkaniu przedstawiono działania Wolontariuszy z powiatu sierpeckiego, podsumowano zbiórkę charytatywną „Dwójka z pomocą dla Laury”, przyjęto do grona Wolontariuszy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w  Sierpcu oraz uczniów kl. I-III ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym.  VI Powiatowy Dzień Wolontariatu był również doskonałą okazją, by docenić i podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi oraz w propagowanie idei wolontariatu. Po raz pierwszy przyznano tytuł Super Wolontariat, który otrzymali Wolontariusze PKN Orlen Blok Olefin II. Pani Beacie Karkusz - koordynatorowi Wolontariatu Szkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Sierpcu przyznano tytuł Nadzwyczajnego Wolontariusza Anno Domini 2017, a czternastu wyróżniających się Wolontariuszy z powiatu sierpeckiego uhonorowano tytułem Super Wolontariusz.

Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Aneta Szczepkowska.

Podziękowano również opiekunom i koordynatorom Szkolnych Wolontariatów. Po części oficjalnej na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek, który ufundowali Wójtowie gmin: Mochowo, Gozdowo i Sierpc.