W czwartek 26 listopada 2015 roku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Tygodnika Płockiego odbyła się Jubileuszowa XX Biesiada Literacka. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali swoją twórczość w pięknej jesiennie zaaranżowanej auli Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku.

Swoimi utworami literackimi podzieliła się młodzież z Wyszogrodu, Gostynina, Sierpca, Studzieńca, Gąbina oraz Płocka. Młodzi twórcy poprzez różne formy wypowiedzi odważnie prezentowali swoją wrażliwość na piękno słowa, pokazali osobisty sposób odbierania świata. Waszą szkołę reprezentowała dwójka uzdolnionych literacko uczniów – Aneta Szczepkowska z klasy II TŻ i Patryk Szczepański z klasy III TŻ. Jury, jak zwykle, przyznało 3 nagrody równorzędne. Jedną z nich za wiersz „Dlaczego” otrzymał właśnie Patryk Szczepański.
Serdecznie gratulujemy jemu i Anecie pięknej i głęboko poruszającej „ Setnej kartki z pamiętnika”.Kolejna Biesiada już za rok. Jeśli piszecie „do szuflady”, jeśli słowa „grają wam w duszy”, to może warto się tym podzielić z innymi. Gorąco zachęcam i czekam na kolejne ukryte talenty literackie.
Opracowała Małgorzata Gruk