Dnia 05.03.2014r. odbyło się w Internacie spotkanie z dzielnicowym Panem Arturem Ronowiczem z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Dzielnicowy zaprezentował film pt. „Więzienie to czas stracony”.

Funkcjonariusz Policji starał się uświadomić uczniom jaka czeka ich odpowiedzialność za popełnione czyny karalne. Na przykładzie filmu, mówił również jak nie stać się ofiarą przestępstwa i gdzie szukać pomocy. Młodzież dowiedziała się jakie konsekwencje może ponieść za stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec innych. Ponadto Policjant omówił do czego prowadzi nadużywanie alkoholu, palenie papierosów oraz włóczęgostwo związane z ucieczkami z lekcji. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że drobne - ich zdaniem przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na ich przyszłość.
Uczniowie usłyszeli również ostrzeżenia dotyczące nieprawidłowego korzystania z telefonów komórkowych i Internetu oraz praktyczne wskazówki bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się w szkole oraz poza nią. Spotkanie było ukierunkowane na kształtowanie u uczniów postawy rozwagi i odpowiedzialności za własne czyny, a także umiejętności dokonywania właściwych, świadomych wyborów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa.