Mimo, że od Dnia Ziemi minęło już trochę czasu warto wspomnieć jak przebiegał on w naszej szkole. Zorganizowaliśmy dwa wydarzenia towarzyszące, które miały pokazać uczniom, że zasoby i piękno Ziemi nie są nam dane raz na zawsze i należy o nie dbać.     

Pierwsze wydarzenie to  wystawa fotograficzna przedstawiającą różne gatunki ptaków mieszkających w dolinie Skrwy. Autorem jest pan Sławomir Tarkowski – fotograf - pasjonat, który z obiektywem w ręku od lat uwiecznia na zdjęciach przyrodę w naszej okolicy. Oprócz naszych uczniów wystawę obejrzały też dzieci  z zaprzyjaźnionego przedszkola w Studzieńcu.    Drugie wydarzenie to spotkanie z leśnikiem, panem Krzysztofem Gruczykiem.  W pierwszej części uczniowie zapoznali się z prezentacją dotyczącą drzewostanu, zalesiania i zagrożeń lasów. W drugiej części – warsztatowej –  już bezpośrednio w lesie mogli rozpoznawać gatunki drzew, pasożyty i grzyby, które im dokuczają i posłuchać, jak dbać o lasy.