14 marca 2018r. Odbył się happening zorganizowany z okazji Światowego Dnia Matematyki. Uczennice klasy 1TŻ wykonały sznur złożony z blisko 500 cyfr rozwinięcia liczby „Pi”.

Przeszły z nim po wszystkich salach lekcyjnych. Uczniowie klasy 4TR przedstawili kilka ciekawostek na temat wspomnianej liczby „Pi”. Pod kierunkiem nauczyciela Leszka Krajewskiego została wykonana ponad 2 metrowa brama w kształcie liczby „Pi”, w pobliżu której uczniowie naszej szkoły mieli możliwość delektowania się ciastkami z czekoladowym nadrukiem, również w kształcie liczby „Pi”. Słodkości zostały przygotowane przez uczniów klasy 3K pod kierunkiem pani Agnieszki Wojtas. Pomysłodawcą zaś był nauczyciel matematyki Mirosław Butajło.