Dnia 13 października 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją szkoły obchody tego  wyjątkowego dla polskiego szkolnictwa święta rozpoczęła uroczystość złożenia przysięgi przez uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności swoich starszych kolegów, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli  złożyli przysięgę wierności wszystkim wartościom wynikającym z bycia uczniem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

Pani dyrektor Elżbieta Butajło w swoim wystąpieniu podkreśliła szczególną wartość pracy nauczycieli - „...to przecież nauczyciele poprzez codzienną ciężką pracę ukazują piękno świata, pomagają odnaleźć młodemu człowiekowi swoje miejsce w życiu oraz zrozumieć prawdy i reguły w nim rządzące.” Wszystkim pracowników szkoły życzyła wszelkiej pomyślności, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, a także powodzenia w życiu osobistym. Serdeczne życzenia w stronę nauczycieli skierowali również Rodzice. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród Dyrektora ZSCKR w Studzieńcu nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.
Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrali uczniowie. Były ciepłe słowa uznania dla pracy nauczycieli przeplatane występami wokalnymi uczennic. W krótkim programie artystycznym w sposób humorystyczny pokazano codzienność pracy nauczyciela i jego kontaktów z rodzicami uczniów, które czasami mają charakter komediowy. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki ufundowanej przez Radę Rodziców w postaci ogromnego i przepysznego tortu dla wszystkich: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Część artystyczna uroczystości przygowana została przez Samorząd Uczniowski pod bacznym okiem pani Aleksandry Zielińskiej, opiekę nad część oficjalną ze ślubowaniem pierwszoklasistów sprawował pan Piotr Szymański.

Więcej zdjęć na facebooku.