W piątek 28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką p.Agnieszki Wojtas przygotowali uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły. W programie uroczystości  nie zabrakło części artystycznej, która została dopełniona muzyką na „żywo” przez szkolny zespół muzyczny.

Podczas występu, młodzież w satyrycznym świetle ukazała szkolne zachowania uczniów, a przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zebranym wiele wydarzeń z życia szkolnego. Wspominano chwile zabawne, jak i momenty pełne wzruszenia. Wypowiedziano wiele szczerych życzeń skierowanych do absolwentów oraz słów pożegnania wygłoszonych przez prowadzących tę uroczystość.
….Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwo ukończenia szkoły. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie oglądajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali – tymi słowami zwróciła się do absolwentów Pani dyrektor Elżbieta Butajło.
Uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności na rzecz społeczności szkolnej oraz lokalnej wręczone zostały nagrody, natomiast Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.
Przed Absolwentami bardzo ważny egzamin – matura. Czas trudny i pełen emocji.
Życzymy Wam radości i wytrwałości, najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły.
Powodzenia na egzaminie maturalnym !