W naszej szkole dbamy o to, by podtrzymywać uczniowskie tradycje, więc jak obyczaj każe powitaliśmy z honorami uczniów klas pierwszych.

Dwudziestego piątego września mury szkoły wypełniło kocie miauczenie. Pierwszaki musiały udowodnić, że można ich przyjąć do grona szkolnej braci. Humor dopisywał wszystkim, choć niebo się zachmurzyło. Na początek młode „koty” odśpiewały „koci” hymn, a później każda klasa przedstawiła wylosowaną wcześniej scenkę. Dzięki temu byliśmy na występie niezapomnianej Dody, poznaliśmy tajniki pracy biznesmenów i problemy bezrobotnych. Potem trzeba było zaliczyć wiele trudnych konkurencji, takich jak chłeptanie mleka po kociemu, taniec z majtkami czy bieg na czas z jajkiem. Pierwszaki namalowały również fantastyczne „kocie” portrety swoich wychowawców. Starsi uczniowie nie oszczędzili też nowo przyjętych nauczycieli, którzy musieli zmagać się z językowymi łamigłowkami. Na koniec złożono uroczystą przysięgę i wręczono pamiątkowe dyplomy. „Kocie” zmagania wygrała klasa I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, klasa I Technikum w zawodzie technik rolnik i technik mechanizator rolnictwa oraz klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej zajęły ex aequo II miejsce. Po tradycyjnych otrzęsinach odbyło się wspólne ognisko uczniów i nauczycieli. Pełną humoru uroczystość przygotowała klasa II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani D. Kolbus . Następna już za rok...

Przygotował : Zespół Redakcyjny M Gruk E Jagodzińska