Październik obfitował w sukcesy naszych uczniów na polu artystycznym. Piętnastego października października 2014r. w Galerii Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko … w drodze ku wolności” zorganizowany przez Parafię Farną i OPP w Sierpcu pod patronatem Starosty Sierpeckiego, Burmistrza Miasta Sierpc oraz ks. dziekana Andrzeja Więckowskiego.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkół miejskich i powiatowych.
Nasi uczniowie: Natalia Cichocka (II TŻ), Sławek Michewicz (II TŻ) i Wojtek Trzciński (I ZSZ)
po pełnym zaangażowania tworzeniu pracy zdobyli w konkursie wyróżnienie.

Szesnastego października w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbył się konkurs „Poezja i proza Jana Pawła II, w którym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - recytacja:
I miejsce – Marta Felczak (LO Sierpc);
II miejsce – Patryk Szczepański (ZSCKR w Studzieńcu, kl. II TŻ);
III miejsce – Dawid Olszewski (LO Sierpc).

W kategorii poezji śpiewanej:
I miejsce – Aneta Szczepkowska (ZSCKR w Studzieńcu, kl. I TŻ);
II miejsce – Paulina Brzozowska (ZS Nr 2 w Sierpcu);
III miejsce – Monika Walter (ZS Nr 2 w Sierpcu).

Po części konkursowej uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na salę gimnastyczną na uroczysty apel poświęcony pamięci Jana Pawła II.Dwudziestego pierwszego października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością A. Osieckiej "Taką nas ścieżką poprowadź 2014".  W przeglądzie brała udział młodzież z całego województwa mazowieckiego, w trzech kategoriach wiekowych (łącznie ok. 60 wykonawców), któr prezentowała bardzo wysoki poziom muzyczny. W konkursie wokalnym wystąpiła Aneta Szczepkowska z kl. I TŻ, której towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Daniel Poliński ( I ZSZ), Radek Kowalkowski (II TR), Patryk Pacholec (II TR), Paweł Perłowski (III TŻ). Aneta pięknie zaśpiewała „Miasteczko cud” i „Dni, których nie znamy”.  Chociaż nasi wykonawcy nie zakwalifikowali się do następnego etapu, samą obecnością na takim przeglądzie przetarli sobie szlaki do kolejnych występów i podejmowania nowych, artystycznych wyzwań.