W dniach 11 i 12 października w Pułtusku odbył się piknik edukacyjny połączony z centralnymi dożynkami szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Reprezentację naszej Szkoły pod przewodnictwem pani dyrektor E. Butajło stanowili: nauczycieleD. Kolbus, i A. Zielińska oraz czworo uczniów – P. Parzych, M. Grączewska, S. Skrobiszewski i M. Smoliński. Wspomagała nas Lokalna Grupa Działania Sierpeckie Partnerstwo z Mochowa reprezentowana przez p. A Witkowską i p. P. Wiśniewskiego. W sobotę przygotowywano stoisko prezentujące dorobek Zespołu Szkół i LGD. W niedzielę po uroczystym otwarciu i mszy świętej przez poszczególne ekspozycje przewinęły się niezliczone rzesze zwiedzających. Stoisko nasze odwiedził pan Tadeusz Nalewajk – Minister prowadzący szkoły rolnicze. Uczniowie serwowali kanapki ze smalcem i kwaszonym ogórkiem i inne przygotowane wcześniej specjały, a najwięcej chętnych gromadziło się przy czekoladowej fontannie.  W podobny sposób dorobek i regionalne produkty zaprezentowało 45 szkół rolniczych z całego kraju.