Dnia 22 września 2015 roku, w szkole ZSCKR w Studzieńcu odbyły się otrzęsiny klas pierwszych - przygotowane przez uczniów klasy II TŻ i UG wraz z wychowawcą Agnieszką Wojtas. Uczniowie klas pierwszych: 1 TR, 1 TŻ, 1 TMR, 1 MK wzięli udział w 5 konkurencjach.

W konkurencjach tych musieli wykazać się sprytem, wyobraźnią, kreatywnością i zdolnościami artystycznymi. Dużo śmiechu dostarczyła nam konkurencja związana ze zbiorem ziemniaków oraz torem przeszkód, w której wzięli udział uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami. Zabawa otrzęsinkowa dotyczyła również nowo przyjętych nauczycieli, którzy świetnie podołali wszystkim zadaniom. Na koniec otrzęsin, wszyscy uczniowie wraz z "nowymi" nauczycielami musieli odtańczyć wspólny taniec. Ta konkurencja była the best! Po długich naradach jury, okazało sie, iż pierwsze m-ce zajęła klasa 1 TŻ i UG. Gratulujemy!!! Było miło,śmiesznie i słodko, gdyż na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.