W miniony wtorek czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne

dla młodzieży związane z dziczyzną i produktami regionalnymi. Uczniowie klas I, II, IV technikum żywienia oraz Branżowej Szkoły I stopnia przygotowywali potrawy pod czujnym okiem szefa kuchni - Szymona Czerwińskiego.

Pan Szymon to finalista V edycji popularnego programu kulinarnego MasterChef, znany z doskonałego smaku i niebanalnych połączeń składników.
Uczniowie sporządzili: gulasz z dzika na maślanym puree, dzikie ragu, burgery z dzika oraz wiosenną sałatkę z ziemniaków i białym sosem. Na deser podano wyśmienity tort bezowy. Było pracowicie, wesoło, kolorowo a przede wszystkim smacznie i zdrowo. Warsztaty uświetnił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Rafał Romanowski.