"Wczoraj mali, dzisiaj już dorosły świat”

25 kwietnia 2014 roku odbyło się pożegananie absolwentów szkoły. Uczniowie młodszych klas „nie chcieli dopuścić” do rozdania świadectw, dopóki nie upewnili się, że tegoroczni maturzyści znają swoją szkołę od podszewki.

W czasie I konkurencji przedstawiciele klas IV odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, klasy i internatu. Okazało się, że pytania o ilość pokoi w intenacie, ilość łazienek w szkole, czy o marki samochodów szkolnych nie sprawiały trudności. Jednak uczniowie klas młodszych nie byli usatysfakcjonowani. II konkurencja była o wiele trudniejsza. Po obejrzeniu 9 zdjęć nauczycieli z dzieciństwa kolejni przedstawiciele maturzystów musieli odgadnąć kto jest na zdjęciu. To zadanie przysporzyło więcej problemów, ale również więcej śmiechu. Ostatecznie padł remis a wszyscy absolwenci otrzymali nagrody – czarne długopisy. Organizatorzy chcieli mieć pewność, że wszyscy będą mieli czym napisać maturę:)
Wreszcie przyszła kolej na ogłoszenie wyników plebiscytu „Studzianki 2014”.

Zwycięzcami okazali się:

• Poważny inaczej – Dawid Głos
  • Żyję w swoim świecie – Kamil Lewandowski
  • Bo jestem macho... - Dawid Głos
  • Taka już jestem – Anna Skrobuszewska
  • Papużki nierozłączki – Sławomir Rudzki i Radosław Spychała
  • Mistrz kierownicy – Piotr Płótnicki

Nieoficjalną część uroczystości zakończyła prezentacja zdjęć „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Paulina Parzych, Ewelina Wiśniewska, Karolina Jarzyńska, Paweł Perłowski, Radosław Kowalkowski i Patryk Pacholec. Uroczystość prowadzili: Patryk Bieńkowski i Bartosz Rafalski Rolę komentatorów pełnili: Marcin Parzych i Sebastian Kędzierski Prezentacje multimedialne przygotował Piotr Ostrowski. Opracowała: Natasza Szymańska