24 kwietnia 2015 roku odbyło się pożegananie absolwentów szkoły. Uczniowie młodszych klas, gotowi do przejęcia władzy, postanowili utrudnić odejście „starego porządku”.

Pożegnanie maturzystów 2015

Pierwsza konkurencja była quizem detektywistycznym. Abiturienci musieli kojarzyć zdjęcie części garderoby, tablicy rejestracyjnej, zwierzątka domowego z nauczycielem, do którego ta rzecz należy. Niektóre zdjęcia okazały się dość skomplikowane, inne bajecznie łatwe. II zadanie polegało na odpowiedzi na pytania z przedmiotów zawodowych. Żeby jednak zadanie nie było zbyt proste, to uczniowie z klasy IITR ułożyli pytania z rolnictwa dla klasy IV TŻ, a klasa III TŻ ułożyła pytania z żywienia dla klasy IVTR. To zadanie przysporzyło więcej problemów, ale również więcej śmiechu, bo czy kukurydza należy do roślin okopowych, zbożowych czy puszkowanych, a maszyna do rozdrabniania mięsa to wilk, niedźwiedź czy bóbr? Ostatecznie padł remis, a wszyscy absolwenci otrzymali nagrody – czarne długopisy. Organizatorzy chcieli mieć pewność, że wszyscy będą mieli czym napisać maturę:)

Wreszcie przyszła kolej na ogłoszenie wyników plebiscytu „Studzianki 2015”.

Zwycięzcami okazali się:
I. Zabawna/y inaczej – Robert Wojciechowski
II. Bo jestem macho... - Sylwester Pociask
III. Jestem perfekcyjnie perfekcyjna – Monika Cielicka
IV. Rolnik szuka żony – Rafał Pietka
V. Imprezowicz/ka – Marta Pietrzakowska
VI. Mistrz kierownicy – Marcin Parzych.
Sebastianowi Kędzierskiemu przyznano nagrodę specjalną Supermacho w kategorii „Marzenia się spełniają”.
Nieoficjalną część uroczystości zakończyła prezentacja zdjęć „Przeżyjmy to jeszcze raz”.
Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Paulina Parzych, , Karolina Jarzyńska, Paweł Perłowski, Radosław Kowalkowski , Patryk Pacholec i Daniel Poliński.
Uroczystość prowadzili: Paulina Parzych, Małgorzata Grączewska, Karolina Jarzyńska, Patryk Bieńkowski i Bartosz Rafalski
Prezentacje multimedialne przygotował Dominik Szmeja we wspólpracy z Piotrem Ostrowskim.

Opracowała: Natasza Szymańska i Magdalena Nagórek